Adiabatinis ortakinis oro drėkintuvas HUMON

 • Lengvas aptarnavimas
 • Taupi eksploatacija
 • Ekonomiškas veikimas

HUMON – investicija į jūsų gerą savijautą

HUMON – tai į ventiliacijos sistemą montuojamas oro drėkintuvas, veikiantis adiabatiniu natūralaus garavimo principu. Adiabatinio proceso metu drėgmė įsisotina tik į pratekantį orą, o likusi drėgmė lieka drėkinimo kasetės viduje.

 

Tokiu būdu užtikrinama, kad ore neatsirastų perteklinės drėgmės, o jūs galėtumėte kvėpuoti lengvai.

Šio drėkintuvo eksploatacija ir aptarnavimas yra ypač efektyvus ir ekonomiškas. Autonominis veikimas leidžia optimizuoti vandens ir elektros sąnaudas, o pažangi konstrukcija sumažina aptarnavimo kaštus.

 

HUMON ne tik prisotina jūsų namus drėgmės, bet ir pasirūpina oro švara.

HUMON – tai į ventiliacijos sistemą montuojamas oro drėkintuvas, veikiantis adiabatiniu natūralaus garavimo principu. Adiabatinio proceso metu drėgmė yra įsotinama į pratekantį orą, kuriame nėra kondensato.

 

Tokiu būdu užtikrinama, kad ore neatsirastų perteklinės drėgmės, o jūs galėtumėte kvėpuoti lengvai.

Kaip vyksta drėkinimas?

Per ventiliacijos angą oras patenka į drėkintuvą. Jei reikia pakelti atitekėjusio oro temperatūrą, jį pašildo PTC šildytuvas.

 

Tuomet tinkamos temperatūros oras prasiskverbia pro drėkinimo kasetės korį ir iš jo pasiima tiek drėgmės, kiek reikia – jokio pertekliaus ar kondensato. Koryje esantis vanduo yra išfiltruotas ir švarus.

Sudrėkinto oro srovė toliau teka iki drėkintuvo viduje įmontuoto bipolinio jonizatoriaus. Šis išvalo orą nuo bet kokių jame esančių patogenų.

 

Po jūsų namų erdves pasklinda švarus ir gaivus oras.

PTC – (Positive Temperature Coefficient) šildytuvas pakelia drėkinamo oro temperatūrą: kuo ji aukštesnė, tuo daugiau drėgmės galima prisotinti. Tai elektrinis prietaisas, naudojantis teigiamo temperatūros koeficiento technologiją.

 • Efektyuvs: mažos energijos sąnaudos
 • Ekonomiškas: Ilgaamžis veikimas
 • Saugus: jokio gaisro pavojaus
 • Tolygus temperatūros augimas
 • Adaptyvi savireguliacinė sistema
 • Maža paviršiaus temperatūra
 • Integruota perkaitimo apsauga

Tokie šildytuvai sunaudoja mažiau elektros tam pačiam kiekiui šilumos sugeneruoti nei įprasti šildymo elementai. Be to, jie yra saugesni, nes jų paviršius įkaista mažiau, todėl nekyla gaisro pavojus. Kadangi yra lengvesni ir mažesni, PTC šildytuvai puikiai tinka drėkintuvuose.

Kaip veikia PTC?

PTC kaitinimo elemento gamybai naudojamos puslaidininkinės medžiagos, turinčios skirtingas varžas (medžiagos savybė priešintis elektros srovei) – būtent ši savybė nulemia PTC efektyvumą, ekonomiškumą ir saugumą.

PTC šildytuvas veikia savireguliacijos principu, todėl neperkaista ir yra taupantis energiją.

Jo veikimą sudaro dvi fazės:

 • Į elementą paleidžiama elektros srovė, generuojama šiluma, o tuo pačiu metu didėja ir PTC medžiagos varža.

 • Didėjant varžai, PTC medžiagos laidumas ir galia mažėja, t.y. elektros srovė yra stabdoma, todėl temperatūra krenta.

Krentant temperatūrai, mažėja varža ir ciklas kartojasi iš naujo.

Pažangiomis technologijomis sukurtas PTC šildymo elementas veikia kaip elektros laidininkas, o jo varža kyla tuomet, kai kyla temperatūra. Tai reiškia, kad pasiekus tam tikrą temperatūrą, šildytuvas atiduoda karštį ir ima vėsti. Toks savireguliacijos principas užtikrina, kad šildytuvas neperkaista, nesukelia gaisro pavojaus ir išlieka ilgaamžis.

Per parą HUMON drėkintuvas gali patiekti net iki 80 l vandens garų – daugiau nei bet koks pastatomas drėkintuvas, o svarbiausia – visa tai vyksta natūraliu garavimo principu.

Drėkinimo kasetė sudrėkina pro drėkintuvą tekantį orą švariu ir išflitruotu vandeniu. Ją sudaro dvi dalys: vandens filtras ir korėta, iš celiuliozės ir stiklo pluošto pagaminta garinimo medžiaga.

 • Ultrafiltracija nuo 0,015 µm
 • Padidinta filtro talpa
 • Aukštas drėkinimo efektyvumas
 • 5 dB tylesnis veikimas ortakyje

Ultrafiltras sulaiko net 0,015 mikronų dydžio daleles, įskaitant vandenyje esančius virusus, bakterijas bei nuosėdas. Padidinta talpa prailgina jo veikimą režimo laikotarpiu. Stiklo pluošto-celiuliozės korys pasižymi aukštu vandens sugeriamumo koeficientu bei slopina garsą, tad visa sistema veikia žymiai tyliau.

Tokia drėkinimo kasetės kombinacija užtikrina drėkinamo oro švarą, tylų veikimą, ekonomiškumą ir lengvą naudojimą.

Kaip veikia kasetė?

Tiekiamas vanduo pirmiausia prateka pro vandens filtrą, kuris sulaiko net ypač smulkias 0,015 mikrono daleles, tokias kaip virusai ir bakterijos ar nuosėdos. Tuomet išvalytas vanduo susigeria į garinimo medžiagą. Stiklo pluošto-celiuliozės korys sulaiko savyje ypač didelį kiekį vandens, todėl mažiau jo prarandama, t.y. susidaro mažiau nuotekų. Pro šią medžiagą pratekėjęs oras yra prisotinamas drėgmės.

Prisotintas drėgmės oras toliau keliauja į jonizatorių, kur yra jonizuojamas ir išvalomas.

 • Sulaikoma net 99,9999% Legionella bakterijų
 • Ilgaamžis nerūdijančio plieno korpusas
 • Ekonomiškas, mažiau nuotekų
 • Kiekviena detalė keičiama atskirai
 • Patogus ir lengvas detalių keitimas

Drėkinimo kasetės korpusas pagamintas iš korozijai atsparaus nerūdijančiojo plieno, kuris užtikrina drėkinimo kasetės higieniškumą ir ilgaamžiškumą. Garinimo korys – iš celiuliozės su stiklo pluoštu, kuris pasižymi puikiu vandens sugeriamumu ir oro pralaidumu. Vandens filtras – iš aukštos kokybės ultrafiltraciją atliekančios membranos. Visų šių medžiagų derinys užtikrina, kad drėkinimo kasetėje nesiformuos pavojingos mikroorganizmų kolonijos – bioplėvelės.

Pamirškite alergijas, kosulį ar ligas – atsikratykite bakterijų, virusų ir grybelių.

Jonizatorius – tai prietaisas, kuris įkrauna oro molekules jonais ir taip pagerina patalpose esančią oro kokybę. Pagrindinė oro jonizacijos paskirtis – išvalyti orą nuo nemalonių kvapų, virusų ir bakterijų bei suteikti žmogui galimybę kvėpuoti itin švariu ir šviežiu oru.

 • Pažeidžia ir sunaikina iki 97 % patogenų
 • Naikina virusus ir bakterijas
 • Neleidžia atsirasti pelėsiui
 • Panaikina nemalonius kvapus

Įprasti drėkintuvai apsiriboja tik vandens filtravimu, tačiau HUMON valo ne tik vandenį, bet ir orą. Drėkintuve įrengtas bipolinis jonizatorius yra dvigubas garantas, kad į patalpas patekęs oras yra švarus. Drėkinimo ir jonizavimo funkcija visada veikia kartu, todėl namų erdvės pripildomos tik jonizuota, švaria ir šviežia oro srove.

Kaip veikia jonizatorius?

Bipolinis jonizatorius įkrauna ore esančias dulkių ir patogenų (bakterijų, virusų, kt. mikroorganizmų) molekules teigiamais ir neigiamais jonais, leidžiant elektros srovę per elektrodus.

Įgavusios priešingus krūvius, dulkių molekulės ima traukti viena kitą ir sukimba, susijungdamos į didesnius darinius, kurie yra per sunkūs sklandyti ore.

Patogenai (tokie kaip bakterijos ir virusai) į jonizaciją reaguoja kitaip – teigiami ir neigiami jonai juos apgaubia ir neleidžia prasiskverbti deguoniui. Neturėdami kaip kvėpuoti, patogenai žūsta.

Jonizacija taip pat neutralizuoja kai kuriuos kvapus ir ore esančius aerozolius bei suardo lakiuosius organinius junginius (įvairius ore tvyrančius chemikalus).

Tiekimo ortakio jutiklis T1 matuoja santykinę drėgmę ir temperatūrą ortakiuose.

Tai užtikrina automatinį drėkintuvo veikimą – reaguodamas į aplinkos pokyčius, HUMON drėkintuvas pats nustato reikiamus parametrus ir atitinkamai prisotina orą reikiamu drėgmės kiekiu.

Drėkintuvo valdymas vyksta pagal temperatūros ir drėgmės jutiklių parodymus. Jutikliai turi išorinius kištukus, nereikia atidarinėti ir jungti jutiklių prie valdymo plokštės.

Kaip veikia T1?

Jutiklis T1 matuoja oro tiekimo ortakyje esančią oro drėgmę ir temperatūrą. Temperatūros ir drėgmės informacija realiuoju laiku rodoma drėkintuvo liečiamo valdiklio ekrane.

Kombinuoti jutikliai identifikuoja ir automatiškai apskaičiuoja santykinę drėgmę bei atitinkamai reguliuoja drėkintuvo veikimą.

T3 yra temperatūros jutiklis, kurio pagalba algoritmas mato drėkinimo poreikio informaciją esant būdėjimo režime.

 • Jautrus temperatūrų pokyčiams.
 • Tikslus.
 • Patikima konstrukcija.

Lauko oro temperatūros sekimas leidžia drėkintuvui užtikrinti optimalų oro drėkinimo reguliavimą. Išorinės temperatūros duomenys gali būti naudojami energijos taupymo-drėkinimo strategijoms bei drėkintuvo veikimo pritaikymui pagal temperatūrą, taip išvengiant perteklinių sąnaudų.

Kaip veikia T3?

T3 NTC – tai termistorius, turintis temperatūrai jautrų rezistorių (tam tikros varžos prietaisą, naudojamą reikiamai įtampai sudaryti).

Jis montuojamas oro paėmimo ortakyje tarp lauko oro paėmimo angos ir vėdinimo įrenginio. Tik po to, kai T3 jutiklis nuskaito teisingus lauko oro temperatūros duomenis, galima nustatyti norimus oro drėkinimo parametrus. Drėkintuvo temperatūros sekimą jutikliuose galite stebėti ir drėkintuvo valdymo skydelyje.

Taigi T3 NTC jutiklis padeda į temperatūrų ir drėgmės pokyčius reaguoti realiuoju laiku ir taip apskaičiuoti optimaliausią namų drėkinimą.

Ištraukiamo iš patalpų oro jutiklis T4 matuoja santykinę patalpų drėgmę ir temperatūrą.

Tai užtikrina automatinį drėkintuvo veikimą – reaguodamas į aplinkos pokyčius, HUMON drėkintuvas pats nustato reikiamus parametrus ir atitinkamai prisotina patalpas reikiamo drėgnumo oru.

 • Pasiekus norimą patalpų įdrėkinimą, valdiklis sumažiną arba visiškai stabdo drėkinimo poreikį.
 • Drėkintuvo valdymas vyksta pagal temperatūros ir drėgmės jutiklių parodymus.
 • Jutikliai turi išorinius kištukus, nereikia atidarinėti ir jungti jutiklių prie valdymo plokštės.

Ypač patogus valdymas

Autonominis drėkintuvo veikimas – tiesiog įveskite norimą temperatūrą ir drėgmės lygį, o prietaisas parinks reikalingą režimą.

Aptarnavimas vienu prisilietimu

Drėkintuvo eksploatacijos metu dažniausiai reikia keisti garinimo medžiagą, nes ši apauga kristalais ir susidėvi. Įprastai, norint atnaujinti vieną detalę reikia pirkti visi drėkinimo bloką, tačiau su HUMON to daryti nebereikia. Vienu prisilietimu pakeiskite korį arba filtrą, sutaupydami laiko ir pinigų.
Nebešvaistykite pinigų įprastiems garintuvams

Naudodami įprastus kilnojamus drėkintuvus rizikuojate savo namus užkrėsti bakterijomis ir nepageidaujamais mikroorganizmais. Net ir kasdienė priežiūra negarantuoja, kad toks drėkintuvas yra visiškai švarus, o jūsų namai saugūs.

Pajuskite ilgalaikį pagerėjimą

Kalnų oras – toks tyras, nes yra jonizuotas! Kodėl žmonės jaučiasi atsigavę ir pailsėję, įkvėpę gurkšnį alpių ar himalajų, o nuolatiniai kalnų gyventojai gyvena ilgiau? Tai dėl didesnės jonų koncentacijos ore! Pajuskite tą ir savo namuose.

Per ateinančius dešimt, dvidešimt ir daugiau metų Jūsų organizmas jums padėkos. Investuokite į gerą savijautą su HUMON.

1

Jeigu patiriate viršutinių kvėpavimo takų problemas

Vargina sloga, čiaudulys ir kosulys? Nuolat jaučiatės peršalę ir pavargę? Bendrą savijautą gali pagerinti kokybiškesnis mikroklimatas patalpų viduje.

HUMON drėkintuvas sudrėkina ir jonizuoja orą. Jònai ypač svarbūs sveikatai. Įkraudami kitas molekules, jie nusodina įvairias oru pernešamas nepageidaujamas daleles, dulkes bei neutralizuoja bakterijas ir net virusus.

2

Kenčiate astmos

ar alergijos priepuolius

Astma ir alergijos verčia kvėpuoti per burną, o nemalonus sausumo jausmas kelia diskomfortą? Palengvinkite savo kasdieną ir pagerinkite miegą, sukurdami kokybiškesnį mikroklimatą patalpose.

Cirkuliuojamas ir atnaujinamas patalpų oras išlieka švarus, komfortiškas drėgmės lygis lengvina simptomus, mažesnis alergenų ir patogenų kiekis jame sukuria saugią aplinką. Mažiau jaudulio ir baimės dėl pasikartojančių priepuolių.

3

Sportuojate ir mėgaujatės

aktyviu gyvenimo būdu

Daug sportuojant ir aktyviai leidžiant laiką, ne ką mažiau svarbu ir gerai pailsėti. Komfortiškas mikroklimatas padeda išsimiegoti, o tai turi įtakos mažinant stresą ir stiprinant imunitetą.

Be to, jònai jonizuotame ore paspartina kraujotaką ir tuo pačiu deguonies pernešimą organizme. Gerai aprūpintas organizmas turi ir daugiau energijos.

4

Rūpinatės savo sveikata,

išvaizda ir grožiu

Jeigu vargina sausa, pleiskanojanti oda, įtrūkusios lūpos, lūžinėjantys plaukai, jums gali padėti didesnis drėgmės kiekis patalpų ore.

Žemas santykinės drėgmės lygis patalpose ne tik kelia diskomfortą kvėpuojant, bet ir atima drėgmę iš jūsų organizmo, kuri yra tokia reikalinga norint palaikyti gyvybingą ir jaunatvišką savijautą bei išvaizdą.

Drėkinimas – visiškai natūralus procesas. Pajuskite skirtumą su HUMON.

– investicija į jūsų gerą savijautą
RINKITĖS
KOMFORTĄ GYVENTI
IR KVĖPUOTI GILIAI

DUK

Turite klausimų, susijusių su drėkintuvu, jo įrengimu ar priežiūra?

Adiabatinis ortakinis drėkintuvas – tai į vėdinimo sistemos ortakį montuojamas ilgaamžis drėkintuvas, kuris veikia adiabatiniu principu. Adiabatiniai energijos mainai garantuoja, kad visa energija yra panaudojama darbui, todėl ji nėra iššvaistoma į aplinką šilumos ar kitokiu pavidalu. Dėl šios priežasties adiabatiniai drėkintuvai yra tokie ekonomiški ir efektyvūs. Be to, adiabatinio proceso metu oras nepaima į save perteklinės drėgmės. Adiabatiniai drėkintuvai įprastai yra pramoniniai – HUMON tik vienas iš nedaugelio modelių, kurie yra visiškai pritaikyti vien tik buitiniam naudojimui – t.y. namuose, biuruose, viešbučių patalpose ir kitur.

Įsigydami HUMON drėkintuvą, jūs investuojate į savo gerą savijautą. Tai yra vienas technologiškai pažangiausių modelių rinkoje. Su šiuo drėkintuvu jūs ne tik palaikote komfortišką drėgmės lygį patalpose, bet ir užtikrinate, kad patalpų oras išlieka švarus nuo virusų ir bakterijų iki 99,9999%. Virusų ir bakterijų prevencijos sistemą sudaro ultrafiltras bei jonizatorius, kurie kartu apsaugo jūsų namus nuo nepageidajamų patogenų. HUMON yra visiškai autonomiškas, ekonomiškas ir efektyvus.

HUMON technologija turi keletą pranašumų:

 • Bakterijų ir virusų prevencija ne tik vandenyje, bet ir ore
 • Jonizatorius, kuris išvalo orą nuo patogenų, virusų ir bakterijų
 • Naujos kartos PTC šildytuvas – ekonomiškas ir efektyvus, per metus drėkintuvas sunaudoja iki 600 kWh elektros* (nustatytais parametrais)
 • Autonominis veikimas be prietaisų valdiklio ar jungties į rekuperatorių – jums nereikia nustatinėti drėkintuvo parametrų, nes prietaisas savarankiškai parenka reikalingą režimą pagal tai, kokios temperatūros ir drėgmės lygio norite patalpose
 • Kadangi drėkintuvo /valdiklio nereikia jungti į rekuperatorių, drėkintuvas ir rekuperatorius neturi specialiai atitikti vienas kito ar būti pagaminti to paties gamintojo (problemos analogiškuose drėkintuvuose su valdikliu, jungiamu į rekupertorių)
 • Aukšto sugeriamumo koeficineto stiklo pluošto-celiuliozės korys – sulaikoma daug vandens ir mažai prarandama – per metus drėkintuvas sunaudoja vos 3 m³* vandens
 • Lengvas ir nedidelis (9,5 kg, 363 x 275 x 354 mm)
 • Nerūdijančio plieno korpusas – paprasta nuvalyti ir prižiūrėti
 • HUMON aptarnavimo kasetė (blokas su keičiamomis dalimis, tokiomis kaip filtras, drėkinimo korys) yra keičiamas atidarius šonines dureles, vienu paspaudimu – greita ir paprasta
 • Nuo vandens izoliuota elektros valdymo plokštė
 • Atskirai keičiamos dalys – nereikia keisti viso bloko, todėl aptarnavimas pigesnis ir paprastesnis
Prie 250 /val., užduoti parametrai 19C/55%, naudojant rotorinį rekuperatorių.

Humon drėkintuvą sudaro alucinku dengto plieno korpusas, kurioje viduje yra įmontuoti:

 • PTC šildytuvas
 • nerūdijančio plieno drėkinimo kasetė (filtras ir vandens sugėrimo medžiaga)
 • jonizatorius
 • temperatūros / drėgmės jutikliai.

Drėkintuvas veikia autonomiškai, todėl jums nereikia parinkti įrenginio režimo ar jungti jo prie rekuperatoriaus valdiklio. Tiesiog nustatytkite norimą drėgmės lygį ir temperatūrą HUMON elektroniniame valdymo skydelyje, kurį bus įrengtas jums patogioje vietoje patalpų viduje.

Patalpose įsirengus vėdinimo sistemą, paaštrėja sauso oro problema, nes iš lauko tiekiamas oras turi nepakankamai drėgmės (ypač šaltuoju metų laiku). Kai patalpose santykinė oro drėgmė nukrenta žemiau 40 procentų, juntamas diskomfortas, nemalonu kvėpuoti, sausėja oda, lūpos ir plaukai, taip pat skylinėja mediniai baldai. Sausame ore sklando dulkės, patogenai, kitos nepageidaujamos dalelės. Reguliuodami patalpų drėgmės lygį, galite užtikrinti saugų ir kokybišką jų orą.

Drėkinamas ir jonizatoriumi išvalytas oras gali pagerinti jūsų savijautą:

 • Geriau išsimiegosite ir pailsėsite
 • Patirsite mažiau streso, įtampos
 • Kvėpuosite švaresniu oru
 • Sumažinsite viršutinių kvėpavimo takų problemas
 • Galėsite jaustis saugesni, net jei kenčiate astmos ar alergijų priepuolius
 • Turėsite daugiau energijos

Jonizacija yra procesas, kurio metu leidžiant elektros srovę molekulės arba atomai yra įkraunami teigiamu arba neigiamu krūviu. Skirtingų krūvių dalelės traukia viena kitą, jungiasi į didesnes grupes ir nusėda. Teigiami ir neigiami jonai apgaubia molekules ir jas neutralizuoja, tokiu būdu iš oro yra pašalinami patogenai, virusai, ir bakterijos. Pagrindinė oro jonizacijos paskirtis – išvalyti orą ir suteikti žmogui galimybę kvėpuoti šviežiai ir švariai.

Jonai yra žinomi dėl teigiamos įtakos žmogaus organizmui, ne veltui sakoma, kad kalnų oras pats geriausias – jame daugiau teigiamų ir neigiamų jonų, kurie gryniną orą. Jonai prisijungia prie molekulių arba atomų ir juos įkrauna. Tuo tarpu dalelės, įgavusios priešingus krūvius, jungiasi į didesnes grupes ir nusėda. Didėjanti aplinkos tarša, gyvenimas mažai apželdintose vietovėse, didina žalingų oro dalelių cirkuliaciją, todėl žmogus tokiose vietose fiziškai jaučiasi prasčiau nei būdamas gamtos apsuptyje. Kvėpuodamas jonizuotu oru, žmogus jaučiasi žvalesnis ir energingesnis.

 • naikina virusus ir bakterijas
 • neleidžia atsirasti pelėsiui
 • panaikina erzinantį kvapą
 • padeda kontroliuoti alergenus
 • mažina stresą
 • padeda kokybiškiau išsimiegoti
 • stiprina imunitetą
 • gerina nuotaiką

Taip, kiekviena drėkinimo bloko dalis gali būti keičiama atskirai. Užtenka vieno paspaudimo, kad atidarytumėte šone esančias dureles ir išimtumėte drėkinimo korį ar filtrą.

Veikiančios drėkinimo sistemos duomenys
Energijos sąnaudos per metus: 600 kWh*
Vandens suvartojimas per metus: 3 m³*

*Prie 250/val., užduoti parametrai 19C/55%, naudojant rotorinį rekuperatorių.

Taip, drėkintuvas veikia autonomiškai, tai reiškia, kad sistema adaptuojasi pagal reikalingas energijos sąnaudas. Be to, PTC šildymo elementas yra savireguliacinis, jo paviršiaus temperatūra nėra didelė ir jame integruota perkaitimo apsauga, todėl nekyla joks gaisro pavojus, net jei drėkintuvas paliekamas įjungtas visą laiką.

Drėkintuvą galite valdyti paprastai ir greitai per į sieną įmontuojamą valdymo skydelį arba pultą. Įveskite norimus parametrus – pageidaujamą santykinę drėgmę ir temperatūrą, o drėkintuvas parinks reikalingą režimą.

Taip, priklausomai nuo ortakių prijungimo, reikia pasirinkti kairę arba dešinę drėkintuvo apžiūros pusę.

Labai dažnai drėkintuvų dalys būna neatskiriamos ir norint pakeisti tik vieną iš jų, reikia pirkti visą drėkinimo bloką. Su HUMON drėkintuvu yra kitaip – čia laisvai galite keisti tik tas dalis, kurias reikia. Jei atėjo laikas pakeisti drėkinimo korį, o filtras veikia puikiai – nebus jokių papildomų išlaidų, nes galėsite įsigyti ir pakeisti tik korį. Negana to, norėdami pakeisti vieną detalę, neturėsite ardyti viso drėkintuvo, traukti jo iš ortakio, rizikuoti apsilieti vandeniu ar dar kitaip apsunkinti darbą – šios drėkintuvo kasetės pasiekiamos per šonines dureles. Paprastai jas atidarysite ir pakeisite reikiamą detalę. Tikslias instrukcijas, kaip pakeisti korį, rasite čia.

Garinimo korys yra orą drėkinanti medžiaga, pagaminta iš celiuliozės ir stiklo pluošto. Korys veikia tarsi kempinė – jame esantis plaušas kaupia didelį kiekį išvalyto vandens, tad išvengiama vandens pertekliaus ir jo nutekėjimo. Drėkinimo korio medžiaga yra A2 degumo klasės, neužsiliepsnojanti.

Ne, kadangi HUMON drėkintuvas veikia autonomiškai, jo nereikia jungti prie rekuperatoriaus valdiklio. Drėkintuvas ir rekuperatorius neturi specialiai atitikti vienas kito ar būti pagaminti to paties gamintojo. Dėl šios priežasties HUMON yra toks universalus.

Santykinis drėgnumas – terminas, naudojamas apibūdinti vandens garų kiekiui ore. Tai santykis tarp esamos absoliutinės drėgmės (g/kg) ir maksimalios galimos sugerti drėgmės (g/kg) prie tam tikros temperatūros, matuojama %. Pavyzdžiui, 100% rodo garais prisotintą orą, o 0% – visiškai sausą.

Patalpų drėgmė priklauso nuo daug veiksnių: sezono, paros laiko, namuose esančių medžiagų, augalų. Gyvenamosios paskirties pastatuose santykinė oro drėgmė šaltuoju metų laikotarpiu turi būti 30–60 %, o šiltuoju metų gali padidėti iki 65 %, bet negali būti žemesnė nei 30 %. Drėkintuvas veikia vadovaudamasis šiomis rekomendacijomis, todėl patalpų oras visuomet atitinka nurodytas normas.

Jutikliai reikalingi tam, kad drėkintuvas galėtų nustatyti patalpų drėgmę ir temperatūrą ortakiuose.

Oro drėgmė priklauso nuo temperatūros: kuo ji aukštesnė, tuo daugiau reikia vandens garų. Kombinuoti jutikliai identifikuoja ir automatiškai apskaičiuoja santykinę drėgmę bei atitinkamai reguliuoja drėkintuvo veikimą.

Patalpų drėgmei labai daug įtakos turi lauko temperatūra ir sezoniškumas. Pavyzdžiui, vasarą oro temperatūra būna aukšta, drėgmės lygis taip pat didesnis, tad šiuo metų laiku patalpose būna daugiau drėgmės, kuri gali kondensuotis. Žiemą atvirkščiai – oras yra šaltesnis ir sausesnis, drėgmė namuose išlieka sunkiau. Taigi T3 NTC jutiklis padeda į temperatūrų ir drėgmės pokyčius reaguoti realiuoju laiku ir taip apskaičiuoti optimaliausią namų drėkinimą.